Pedagógus díjak átadás

Nagy Gyöngyi Pálma

Gyöngyi néni mosolygós, derűs, melegszívű tanító néni.

Lelkiismeretes, kreatív munkájával, emberszeretetével meghatározó tagja a tantestületnek.

Gyermekek iránti odaadása és határtalan türelme példa értékű. Tanító pályán végzett több mint negyven éves munkája kiemelkedő, magas színvonalú.

Kollégákkal a kapcsolata közvetlen, mindenkihez van egy jó szava.

A hátrányosabb helyzetű gyerekeket felemeli és szaktudásával, türelmével tanította, tanítja. Közvetlen kollégái is tanulhatnak sok éves tapasztalatából.

Munkája iránt elhivatott a rábízott feladatokat precízen és felelősségteljesen látja el. Pedagógusként nagy hangsúlyt fektet a nevelésre, a magas színvonalú oktató munkára. Pályafutása során emberi és nevelői magatartása mindig kifogástalan, példaértékű volt.

Azon pedagógusok közé tartozik, akik hivatásuknak és egyben örömforrásnak tekintik munkájukat.

Czajlik Gabriella

Gabi 2001 óta dolgozik iskolánkban, tantestületünk egyik legaktívabb tagja. Svájci születésű, németül anyanyelvi szinten beszél. Neki köszönhetjük, hogy intézményünk német – magyar, két tanítási nyelvű iskola. Ő az anyanyelvi lektor. Német nyelv mellett angolt is tanít, de tanult franciául, olaszul és spanyolul is. Nemcsak nyelvismerete széleskörű, hanem világlátása, életszemlélete is.

Kiváló szakmai munka, óriási teherbírás jellemzi. Angol és német nyelvet oktat sok osztályban, ezen felül a sportrendezvények, a kézműves foglalkozások állandó szervezője. Az ÖKO munkaközösség oszlopos tagja. Faliújságokat készít a gyerekekkel, kertészkedik velük és kézműveskedik. A madáretetés évek óta az ő felügyelete alatt áll. Az iskolakert gondozását folyamatosan végzi. Az angol és német oktatásban maximális, nagyon színvonalas munkát végez. A tehetséggondozás mellett óriási energiát fektet a gyengébb tanulók felzárkóztatására, fejlesztésére. A digitális oktatás során több gyerekkel külön is foglalkozott. Bármikor lehet számítani rá. Rengeteg időt tölt az iskola falai között. Intézményünk iránt elkötelezett. Élete a hivatása.

Szöllősiné Silingi Margit

Az év pedagógusa díj várományosa

1985 óta tagja a pátyi Bocskai István Magyar-Német Két tanítási Nyelvű Általános Iskola tantestületének. Kiváló szakmai munka, példamutató munkafegyelem jellemzi. Munkája igényes, a gyerekekkel végtelenül türelmes, empatikus. Mind a nehezen nevelhető, mind a tehetséges gyermekekkel kiemelkedő pedagógiai munkát végez. Folyamatosan fejleszti módszertani tudását. Fontosnak tartja a tehetséggondozást, a gyerekek versenyekre, műsorokra, iskolai rendezvényekre való felkészítését. Ugyanilyen fontosnak tartja a gyengébb képességű tanulók felzárkóztatását. A szülőkkel tiszteletre és bizalomra épülő kapcsolatot ápol. Arra törekszik, hogy a gyerekek tiszteljék, elfogadják egymást. Rendkívül gazdag közösségépítő munkát végez. Rendszeresen járnak színházba, kirándulni. Osztályfőnöki munkája kimagasló. Az új, pályakezdőkollégákmentorálásában tevékenyen részt vesz. Sok módszertani továbbképzésen tökéletesítette tudását. Mindennapi munkájába beépíti az ott elsajátított ismereteket. Legjobban az első osztályban szeret tanítani. Kedves személyiségével, kiegyensúlyozottságával, csendes humorával, mosolyával elvarázsolja az iskolába érkező aprónépet.

Pedagógus pályájának mottója: „ Azért vagyok pedagógus, hogy a természetnek nyers gyémántját, szép vigyázattal, csendben csiszoljam kristályba.”/ Németh László/